Duet kameralny: Marta Gabryelczak-Paprocka - mezzosopran i Jan Przepałkowski - fortepian

Początki współpracy Jana i Marty sięgają 2009 roku, jednak na stałe ich artystyczne drogi splotły się trzy lata później, w roku 2012. Większość wspólnych koncertów zagrali po ukończeniu studiów na łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów - m.in. koncert "Ukraińska Wiosna" w Pałacu Poznańskiego, Koncert Jubileuszowy MS2 w Pałacu Herbsta, Teatr Ekspresji w ramach cyklu Koncerty w Altanie, Koncert Kameralny w ramach XVI Święta Muzyki Kościelnej w Częstochowie i inne. Połączyła ich wspólna pasja oraz podobieństwo artystycznych temperamentów, nazwa duetu - Duo Forte, zainspirowana została ich stylem - jak sami mówią o sobie - "gramy z mocą, pełnią emocji, siłą wyrazu, płynącymi z miłości do tego, co robimy, miłości, którą pragniemy dzielić się z naszymi słuchaczami".

Pełna biografia Marty Gabryelczak-Paprockiej znajduje się tutaj.

Pełna biografia Jana Przepałkowskiego znajduje się tutaj.

repertuar

Repertuar Duo Forte obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i bardziej popularną (musicalową, filmową, tradycyjną) - polską i zagraniczną. Jego dobór dokonywany jest z myślą o potrzebach i oczekiwaniach publiczności. Duet nieustannie pracuje nad jego poszerzaniem, może również przygotować utwory na życzenie klienta. W repertuarze znajdują się m.in.: W. A. Mozart, J. Strauss, A. Dvorak, J. F. Haendel, A. Vivaldi, P. Czajkowski, G. Bizet, C. Saint Saens, A.L. Webber, M.de Falla, G. Dionizetti, F. Shubert, J. Massenet, G. Rossini, S. Moniuszko i inni.

Jan Przepałkowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Studia ukończył na wspomnianej uczelni pod kierunkiem profesora Cezarego Saneckiego i jego asystenta – Wojciecha Kubicy. Swe umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich w Polsce, we Włoszech i Stanach Zjednoczonych pod kierunkiem znakomitych pedagogów.

Brał udział w wielu konkursach fortepianowych w Polsce (m.in. Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry, w Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej czy Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Fortepianowej w Łowiczu) i za granicą (we Francji i Hiszpanii), zdobywając nagrody i wyróżnienia. Jako reprezentant łódzkiej Akademii Muzycznej wystąpił na „Koncercie Roku”, który miał charakter konkursu najlepszych studentów polskich akademii muzycznych a także na prestiżowych festiwalach (Festiwalu Polskich Akademii Muzycznych, Międzynarodowym Festiwalu „Strawiński i Ukraina”, Artur Rubinstein Festival). Grał liczne koncerty solowe oraz recitale (m.in. w Żelazowej Woli w ramach znanego cyklu koncertów „Prezentacje”) jak również występował jako akompaniator  (m.in. w duecie ze sławną łódzką śpiewaczką - Agnieszką Makówką).

Pełna biografia Jana Przepałkowskiego znajduje się tutaj.

repertuar

W repertuarze pianisty znajdują się utwory najważniejszych, polskich i zagranicznych, kompozytorów klasycznych. Artysta jest również niezwykle utalentowanym improwizatorem. Przykładowy repertuar: F. Chopin, K. Szymanowski, F. Liszt, M. de Falla, I. Albeniz, M. Ravel, L. von Beethoven, W. A. Mozart, A. Scriabin, S. Rachmaninow, A. Tansman i inni.

Duet kameralny: Kaja Flaga - wiolonczela, Marta Kubicka-Skurpel - fortepian

Duet kameralny Duo Kamea, powstał w roku 2011 podczas studiów na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od tamtej pory zespół prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Z gościnnym udziałem innych muzyków brał udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. na XIX Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza w Łodzi, XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego i Ogólnopolskim Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy. Duet występował podczas wielu koncertów na terenie całej Polski.

Pełna biografia Marty Kubickiej-Skurpel znajduje się tutaj.

Pełna biografia Kai Flagi znajduje się tutaj.

repertuar

W repertuarze Duo Kamea znajduje się zarówno muzyka klasyczna jak i bardziej popularną - polska i zagraniczna. Jego dobór dokonywany jest z myślą o potrzebach i oczekiwaniach publiczności. Duet nieustannie pracuje nad jego poszerzaniem, może również przygotować utwory oraz ich aranżacje na życzenie klienta. W repertuarze znajdują się m.in. utwory: L. van Beethovena, B. Brittena, C. Saint-Saensa, A. Piazzoli, W. Lutosławskiego, E. de Falli, F. Bridge'a, S. Rachmaninowa, K. Wiłkomirskiego, G. Faure i innych.