oferta koncertów tematycznych

DUO FORTE I FORTEPIAN SOLO

1. MAGICZNY ŚWIAT OPERY, OPERETKI I MUSICALU

Koncert „Magiczny świat opery, operetki i musicalu” to doskonała okazja by posłuchać największych „przebojów” muzyki goszczącej na najbardziej prestiżowych scenach całego świata. Nasi artyści przeniosą słuchaczy w czarodziejski świat wielkich romansów i wzniosłych uczuć, dramatycznych wyborów i komicznych sytuacji. Pełne namiętności i pasji arie z opery „Carmen”, utwory z Cyrulika Sewilskiego, Wesela Figara czy przezabawna „Aria ze śmiechem” z operetki „Zemsta nietoperza” z pewnością zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających koneserów muzyki.

DUO FORTE

Repertuar: m.in. Georges Bizet, W. Amadeusz Mozart, Johann Strauss, Gioacchino Rossini, George Shaw

Czas: ok 60 min.

 

2. KONCERT ZE ŚMIECHEM

Muzyka poważna, wbrew swojej nazwie, nie zawsze bywa poważna. Wielu znanych kompozytorów tworzyło żartobliwe utwory, których głównym celem było rozbawienie publiczności. W tym koncercie chcemy zaprosić do zabawy z muzyką klasyczną - Stanisław Moniuszko wprowadzi w wesoły nastrój w słynnej „Arii ze śmiechem”, Stanisław Moniuszko opowie przezabawną historię w pieśni „Dziad i baba” a Kabaret Starszych Panów rozśmieszy do łez swoimi utworami. Nie ominie nas również spotkanie ze znanymi ze swoich żartobliwych kompozycji Amadeuszem Mozartem oraz Franciszkiem Lisztem.

DUO FORTE

Repertuar: m.in. Johann Strauss, Jerzy Wasowski-Jeremi Przybora, Stanisław Moniuszko, Franciszek Liszt, Amadeusz Mozart

Czas: ok. 70 min.

 

3. FRANCUSKI SZYK. KONCERT MUZYKI FRANCUSKIEJ

Muzyka francuska kojarzy się z lekkością, finezją, wyrafinowaniem. Jest to jednak tylko część prawdy na jej temat. Podczas koncertu prezentującego twórczość francuskich kompozytorów, będzie okazja by przekonać się, że muzyka tego kraju potrafi być również porywająca, namiętna i tragiczna, poruszać tematy wielkie i podniosłe, nie tracąc przy tym nic ze swojej kunsztownej, misternej formy. W czasie koncertu będzie można usłyszeć dzieła takich twórców jak Maurice Ravel, Claude Debussy, Jules Massenet czy Camille Saint-Saëns w jego porywającym utworze „Danse Macabre”.

DUO FORTE:

Repertuar: m.in. Maurice Ravel, Camille Saint-Saëns, Claude Debussy, Jules Massenet 

Czas: ok. 70 min.

 

4. E VIVA ESPANA! KONCERT MUZYKI HISZPAŃSKIEJ

Jak pisał Federico García Lorca: „Musimy stale pamiętać o tym, że piękno Hiszpanii nie jest pogodne, łagodne i spokojne, lecz gwałtowne, spalone żarem i pozbawione umiaru, a niekiedy nawet granic”. Koncert muzyki hiszpańskiej przeniesie słuchaczy na gorący półwysep iberyjski. Pełna ognia i namiętności twórczość takich kompozytorów jak Georges Bizet, Manuel de Falla, Isaak Albéniz czy Fernando Obradors zabierze w podróż przez czas i przestrzeń od upalnej Andaluzji po tajemniczą Asturię. Wyraźne motywy tradycyjnego flamenco rozpalą emocje i zapewnią niezapomniane przeżycia.

DUO FORTE

Repertuar: m.in.: Georges Bizet, Manuel de Falla, Fernando Obradors, Isaak Albéniz 

Czas: ok. 70 min.

lub

FORTEPIAN SOLO

Repertuar: m.in.: Manuel de Falla, Isaak Albéniz, Maurice Ravel

Czas: ok. 60 min.

 

5. POLSKA BAŚNIOWA. KONCERT MUZYKI POLSKIEJ

Muzyka polska jest wyjątkowa - niesie w sobie piękno, tajemnicę, głębokie emocje, jest w niej smutek i nadzieja, tęsknota, miłość i radość, które dotkną najczulszych strun w sercu każdego słuchacza. Romantyczne, baśniowe kompozycje Fryderyka Chopina, poetyckie, tajemnicze pieśni Mieczysława Karłowicza, dowcipne utwory Stanisława Moniuszki i duetu Wasowski-Przybora z Kabaretu Starszych Panów a także magiczne dzieła Karola Szymanowskiego i Aleksandra Tansmana to muzyka bliska każdej polskiej duszy, która z pewnością na długo pozostawi po sobie wzruszające wspomnienia.

DUO FORTE:

Repertuar: m.in.: Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Mieczysław Karłowicz, Jerzy Wasowski-Jeremi Przybora

Czas: ok. 70 min.

lub

FORTEPIAN SOLO

Repertuar: m.in. Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski, Aleksander Tansman, Witold Lutosławski

Czas: ok. 60 min

 

6. W SERCU MUZYKI. KONCERT MUZYKI ROMANTYCZNEJ

Muzyka romantyczna zrodziła się z tęsknoty za wolnością, stanowiła wyraz uczuć i pragnień, kryjących się w duszy jej twórcy. Te tęsknoty, uczucia i pragnienia dotykają także głęboko wszystkich, którzy ich utworów słuchają. To muzyka o niezwykle silnym ładunku emocjonalnym, rozbudzająca wyobraźnię i wyzwalająca marzenia. W czasie koncertu usłyszymy dzieła najwybitniejszych kompozytorów romantycznych, rozpoczynając od Fryderyka Chopina, przez m.in. Franciszka Liszta, Roberta Szumana aż po Ludwiga van Beethovena czy Aleksandra Scriabina.

DUO FORTE

Repertuar m.in.: Robert Szumann, Piotr Czajkowski, Fryderyk Chopin, Jules Massenet, Franciszek Liszt

Czas: ok. 70 min

FORTEPIAN SOLO

Repertuar: m.in.: Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin, Franciszek Liszt, Aleksandr Scriabin

Czas: ok. 60-70 min.

 

7. KONCERT CHOPINOWSKI

Nie ma człowieka, kochającego muzykę, lecz zarazem obojętnego w stosunku do Chopina. [...] W jego muzyce jest szczera prawda uczuć, marzenia o przyszłości, krystaliczna jasność gorącej, wzburzonej myśli” (Dymitr Szostakowicz). Twórczość Chopina to dla wielu odbiorców na całym świecie – najwyższe osiągnięcie sztuki muzycznej. Szczególnie bliski jest również Polakom, dostrzegającym w jego dziełach „narodową duszę” - zaklęte w dźwiękach piękno naszego kraju, tajemnicze legendy, odwieczną tęsknotę za wolnością i prawdziwe, głębokie emocje. W czasie poświęconego mu koncertu będzie można usłyszeć jego największe i najbardziej poruszające kompozycje m.in. Sonatę h-moll, uwielbiany przez publiczność Polonez As-dur, wzruszające Nokturny czy żywiołowe Mazurki.

FORTEPIAN SOLO

Czas: ok 60-70 min.

 

8. ROSYJSKA DUSZA. KONCERT MUZYKI ROSYJSKIEJ

Jak najlepiej opisać muzykę rosyjską? Imponująca, wzniosła, dumna, romantyczna, żarliwa. Jeśli chcesz doświadczyć wielkich emocji, które dotkną nawrażliwszych strun serca – dzieła rosyjskich kompozytorów spełnią Twoje oczekiwania. W czasie koncertu będzie można usłyszeć najbardziej monumentalne utwory twórców takich jak: Aleksander Skriabin, Igora Strawiński i Siergiej Rachmaninow. Dźwięki zaklęte w ich muzyce przeniosą słuchaczy w świat bezkresnych stepów, romantycznych dumek i baśniowych klimatów.

FORTEPIAN SOLO

Repertuar: m.n.: Aleksandr Skriabin, Siergiej Rachmaninow, Igor Strawiński

Czas: ok 60-70 min. ko

 

DUO KAMEA

1. KONCERT MUZYKI POLSKIEJ

DUO KAMEA

Repertuar: m.in.: Fryderyk Chopin, Józef Wiłkomirski, Mieczysław Karłowicz, Witold Lutosławski

Czas: ok. 60 min.

 

2. KONCERT MUZYKI XX WIEKU

DUO KAMEA

Repertuar: m.in.: Benjamin Britten, Astor Piazzola, Witold Lutosławski, Józef Wiłkomirski

Czas: ok. 60 min.

 

KONCERT MUZYKI HISZPAŃSKIEJ I LATYNOAMERYKAŃSKIEJ

DUO KAMEA

Repertuar: m.in.: Astor Piazzola, Isaak Albeniz, Manuel de Falla, Enrique Granados

Czas: ok. 60 min.

 

3. KONCERT OD BAROKU DO WSPÓŁCZESNOŚCI

DUO KAMEA

Repertuar: m.in.: Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven

Czas: ok. 60 min.

 

4. KONCERT MUZYKI FRANCUSKIEJ

DUO KAMEA

Repertuar: m.in.: Cesar Franck, Camille Saint-Saens, Jules Massenet, Gabriel Faure, Maurice Ravel, Claude Debussy

Czas: ok. 60 min.

 

5. KONCERT MUZYKI BRYTYJSKIEJ

DUO KAMEA

Repertuar: m.in.: Benjamin Britten, Frank Bridge, Edward Elgar

Czas: ok. 60 min.

 

6. KONCERT MUZYKI ROSYJSKIEJ

DUO KAMEA

Repertuar: m.in.: Siergiej Rachmaninow, Karł Dawydow, Piotr Czajkowski

Czas: ok. 60 min.

 

7. KONCERT NAJPIĘKNIEJSZE TAŃCE

DUO KAMEA

Repertuar: m.in.: Astor Piazzola, Isaak Albeniz, Fryderyk Chopin

Czas: ok. 60 min.

 

 

PONADTO MOŻEMY ZORGANIZOWAĆ KONCERTY TEMATYCZNE Z M.IN. OKAZJI NASTĘPUJĄCYCH ŚWIĄT:

Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, karnawał i Ostatki, Wielki Post (muzyka pasyjna), Dzień Kobiet, Święta patriotyczne (Święto Konstytucji 3 maja, Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, Święto Wojska Polskiego, Narodowe Święto Niepodległości), Dzień Europy, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka, Międzynarodowy Dzień Muzeów, Święto Polskiej Muzyki, Światowy Dzień Rozwoju Kulturalnego, Noc Świętojańska (tradycyjne pieśni polskie), Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Papieża Jana Pawła II, Międzynarodowy Dzień Muzyki, Zaduszki, Andrzejki, Boże Narodzenie (kolędy i pieśni tradycyjne), Sylwester, wszelkich wydarzeń związanych z ustanowionym przez Sejm Rokiem Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego, a także rocznic historycznych, świąt religijnych i innych.